Szanowni Państwo,

 

W imieniu Przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Neuromodulacji (INS) i Komitetu Naukowego zapraszamy do udziału w Konferencji Naukowo-Szkoleniowej pt:,,Dziś i Jutro Neuromodulacji w Polsce", która odbędzie się w dniach 21–22 czerwca 2019 roku w Gdańsku.
 

Ostatnie dwie dekady to okres dynamicznego rozwoju technik i wskazań do stosowania neuromodulacji, która, jako metoda nieuszkadzająca i odwracalna, stosowana jest jako leczenie operacyjne pierwszego rzutu w przypadku nieskuteczności farmakoterapii. Lista wskazań wzrasta z każdym rokiem i obecnie obejmuje pozapiramidowe zaburzenia ruchu (chorobę Parkinsona, drżenia, dystonie, pląsawice, mioklonie, tiki), padaczkę, ból przewlekły, zaburzenia świadomości i śpiączki, choroby układu krążenia, choroby psychiczne (depresja, choroba obsesyjno-kompulsyjna, schizofrenia), spastyczność, zaburzenia urologiczne i proktologiczne oraz następstwa urazów i udarów, chorób układu krążenia i zaburzeń żołądkowo-jelitowych.  
 

W programie konferencji obok sesji naukowych, zaplanowano interaktywne sesje wykładowe, których celem jest prezentacja najnowszych technik i współczesnych wskazań do stosowania neuromodulacji, zgodnie z zasadami EBM. Szczególną uwagę zwrócono na podejście wielodyscyplinarne, niezbędne dla zapewnienia kompleksowej opieki nad ciężko chorym pacjentom. Program Konferencji jest skierowany do szerokiego grona specjalistów: lekarzy, pielęgniarek, rehabilitantów i neuropsychologów, którzy w swojej praktyce spotykają się z chorymi, dziećmi i dorosłymi, będącymi potencjalnymi kandydatami do leczenia metodą neuromodulacji.

 

Językiem wykładowym będzie język polski.

W dniu 22 czerwca 2019 roku odbędzie się Zebranie Walne Sprawozdawczo-Wyborcze Polskiego Towarzystwa Neuromodulacji.

 

Serdecznie zapraszamy do Gdańska. 

 

prof. dr hab. n. med. Wojciech Maksymowicz prof. dr hab. n. med. Wojciech Kloc
Przewodniczący
Polskiego Towarzystwa Neuromodulacji (INS)
Przewodniczący
Komitetu Naukowego

Data końca rejestracji

7 czerwca 2019 r.

Organizatorzy przygotowali 50 miejsc dla uczestników konferencji.
Liczy się kolejność zgłoszeń. 

Informacja dla Partnerów/Wystawców

Firmy chcące wziąć udział w Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Neuromodulacji w charakterze Partnerów lub Wystawców prosimy o bezpośredni kontakt z Biurem Organizacyjnym mail: konferencjaptnm@gmail.com 

Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Neuromodulacji'

21-22 czerwca 2019 r.

Spotkanie jest bezpłatne dla pracowników placówek medycznych.

Partnerzy Główni
Partner